Zwiedzanie Bułgarii

Paź - 28 2013 | By mont

Zwiedzanie Bułgarii

Prezentujemy wyjątkowo popularne miejsce znajdujące się w południowo-wschodniej części Europy, gdzie nie tylko turysta znajdzie atrakcje dla siebie. Bułgaria graniczy z Serbią a także Macedonią od zachodu, Grecją i Turcją od południa, Morzem Czarnym od wschodu i Rumunią od północy. Obecnie każdego roku dziesiątki tysięcy turystów z polski spędza tam sezon urlopowy, przeważnie latem, na czarnomorskich ciepłych plażach.

Poruszając się przez Bułgarię, na każdym kroku natrafić można oznaki minionych dziejów, kiedy to wschodnie zwyczaje ciągle zderzały się z wpływami zachodnimi. Właśnie dla wyżej wymienionych setek tysięcy turystów strwożyliśmy przewodnik o Bułgarii. Właśnie takie zabytki odnaleźć można na stronach naszego przewodnika Kurorty takie jak Sofia w każde wakacje cieszą się nie małą popularnością wśród turystów. Bogactwo kultury tego miejsca dowodzi fakt, że aż siedem historycznych miast znajduje się wpisanych do ewidencji Światowego Dziedzictwa Kultury. Przedstawiamy ich fotografie, relacje.

Przedstawiamy wiele atrakcji i atutów Bułgarii, porównując ją z zachodnią Europą. Wypady na narty do Bułgarii są zdecydowanie korzystniejsze, nie tylko ze względu na cenę. Zapoznanie się z naszym portalem pozwala nowego turystycznego oblicza Bułgarii.

Klimat w Bułgarii jest umiarkowany ciepły, kontynentalny, suchy. Nad morzem podzwrotnikowy, wilgotny. W górach jest tzw wielopiętrowość klimatyczna. Temperatura w styczniu równa się od -6 °C (w terenach górskich), -3 °C (w centralnej części kraju) do 2 °C , w lipcu od 18 °C, 23 °C i 25 °C. Między innymi dlatego Bułgaria cieszy się nawałem turystów tak i w sezonie letnim jak i zimowym. W naszym serwisie znajdziesz najbardziej popularne kurorty, w których można zatrzymać się na dłużej.


Ocena: 4,5/5 (2 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Video:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 128 (ostatnio: 17.04.2019 17:34:05)
  • yahoo: 9 (ostatnio: 18.01.2018 01:00:18)

Podlinkuj wpis:

You must be logged in to post a comment.