Pielęgnacja ogrodów Bielawa

Mar - 17 2013 | By mont

Pielęgnacja ogrodów Bielawa

Pielęgnacja ogrodów Bielawa. Projektowanie ogrodów Bielawa. Zakładanie ogrodów Bielawa. Ogrody Bielawa.

Praca w naszej firmie opiera się na paru usługach. Główną usługą stanowią usługi ogólnobudowlane, które obejmują generalne wykonawstwo: budowy i remonty budynków. Następnie prowadzimy usługi ogrodnicze. Do zakresu usług ogrodniczych należą: projektowanie ogrodów (plany koncepcyjne i realizacyjne), projektowanie nawodnienia, zakładanie ogrodów (sadzenie roślin – od drzew parkowych, krzewów, po byliny, wykonanie ścieżek, dróg dojazdowych, placów) , zakładanie placów zabaw, zakładanie trawników, pielęgnacja ogrodów (opryski chemiczne, nawożenie roślin, ciecie drzew i żywopłotów, prace porządkowe).

Trzecim filarem usług stanowi architektura krajobrazu. Architektura krajobrazu obejmuje obszar miast i wiosek.

Pracami ogrodowymi kieruje w naszej firmie dyplomowany architekt.

Pierwszy opis: drewno w ogrodzie.

Drewno to wspaniałe tworzywo do wykorzystania w ogrodzie. Drewno stosujemy do budowy altan, ogrodzeń, pergoli, trejaży, girland itd. Drewno daje ogrodowi rustykalny charakter. Ówczesna technologia pozwala na kopiowanie faktury drewna. Płyty betonowe imitujące drzewo stosujemy na ścieżki ogrodowe. Deski plastikowe drewnopodobne stosuje się na tarasy. Duże zastosowanie mają również ogrodzenia betonowe o charakterystycznym drzewnym wyglądzie.

Drugi opis: ziemia pod kwiaty.

Ziemia pod kwiaty sadzone w ogrodzie powinna być lekka, pożywna, przenikliwa dla wody i powietrza, zawierająca dobrą pożywkę próchniczą.Na takiej ziemi rośnie większość roślin, nawet te, które wymagają ziemi specjalnej np. wrzosowej, torfowej. Najczęściej wyróżniamy gleby piaszczyste i gliniaste. Gleba piaszczysta będzie nadawała się pod kwiaty jeśli dodamy do niej niewielkiej ilości gliny, obornika lub kompostu, należy ją często podlewać latem. Gleba gliniasta, ciężka jest glebą żyzną, ale bardziej nadaje się np. pod drzewa owocowe niż dla kwiatów szczególnie cebulowych, które łatwo gniją. Glebę taką, żeby nadawała się pod kwiaty, należy głęboko przeorać, zdrenować i pomieszać z odpowiednią ilością piasku i próchnicy. Gleba taka staje się doskonałą ziemią dla kwiatów i nie trzeba tak często podlewać jak przy glebach piaszczystych.

Pielęgnacja ogrodów Bielawa. Projektowanie ogrodów Bielawa. Zakładanie ogrodów Bielawa. Ogrody Bielawa.


Ocena: 4,5/5 (2 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Lokalizacja na mapie:

Szerokość geograficzna: 50.7308605, Długość geograficzna: 16.65678920000005

Odwiedziny botów:
  • googlebot: 70 (ostatnio: 27.10.2017 06:40:22)

Podlinkuj wpis:

You must be logged in to post a comment.