Odwiedź góry Kaukazu i zobacz Tbilisi.

Maj - 01 2012 | By mont

Pomiędzy Azją i Europą znajduje się republika pod nazwą Gruzją. Kraj ten wciąż nieodkryta perła morza czarnego, gdzie ceny nie są kosmiczne. Bardzo bogata kultura, serdeczność i gościnność Gruzinów i wyborne wina to niektóre z jej walorów. Panuje tu podzwrotnikowy klimat, na zachodzie ciepły i śródziemnomorski, a poza granicą gór Suramskich staje się kontynentalny i suchszy. Teren Gruzji usiany jest górami, spotykamy tu typową dla klimatu śródziemnomorskiego faunę i florę jak palmy, figi, oliwki. Wyżej położne obszary cechują się roślinnością alpejską, ale w pewnych miejscach uprawia się tak egzotyczne owoce jak banany i kiwi.

Turystów i ludzi chętnych przeżyć przygodę kusi piękno Gruzji, nie bez wpływu jest też cena hoteli w Tbilisi i całej Gruzji. Nie przeludnione góry Kaukazu tylko czekają by poczuć się jak pionier. Szlaki w górach Suramskich należą do naj bardziej malowniczych na całym Kaukazie, znajdują się tu masywy górskie i szczyty przekraczające 5 kilometrów wysokości. Amatorzy wędrówek, jazdy konnej i ekoturystyki będą się czuli tutaj jak w niebie.

Zastanawiając się nad noclegiem w Gruzji powinniśmy zdecydować w której części Kraju będziemy szukać apartamentu, czy wolimy Morze Czarne czy wysokie góry Kaukazu. Nad morzem możemy znaleźć atrakcyjne apartamenty i piękne, piaszczyste plaże. W górach czeka nas niezmącony spokój i piękne widoki, które zadowolą każdego fotografa.

Gruzja, a zwłaszcza Tbilisi to też ośrodki kulturalne wypełnione zabytkami.. Dziedzictwo kultury Gruzji sięga jeszcze czasów przedhistorycznych. Ze względu na położenie Gruzja podlegała stałym wpływom Arabskim i Europejskim, co odbiło się w bogatym języku, kuchni i kulturze.

Wypoczynek w tym pięknym kraju przyciąga amatorów kuchni. Gruzja słynie z doskonałego wina, lokalne winnice słyną z wybornych szczepów takich jak Saperawi, Chwanczkara, Napareuli czy Cinandali. O tym że gruzińska kuchnia smakuje Polakom nie trzeba przekonywać, co potwierdzają mnożące się gruzińskie restauracje. Tanie noclegi w Tbilisi nie są trudne do znalezienia. Całkowity koszt pobytu w Gruzji jest znacznie niższy niż w innych krajach śródziemnomorskich, a brak tłumów w wielu interesujących regionach przemawia na korzyść tego tajemniczego kraju.Może pobyt w Gruzji jest właśnie dla Ciebie?

You must be logged in to post a comment.