Muzyka na weselu

Lip - 04 2012 | By mont

Orkiestra czy DJ? To jest dylemat wielu współczesnych młodych par mieszkających w łodzi, które marża o wspólnym ślubie i weselu. Pytanie to jest o tyle kłopotliwe, że nie ma na nie jednoznacznej odwiedzi.

Wybór bowiem zależy od bardzo wielu różnorakich czynników, wraz z przeważającym indywidualnym gustem i poczuciem smaku. Jak wiadomo, o gustach się nie dyskutuje, dlatego nie będziemy starali się was do niczego namawiać, przedstawimy jedynie argumenty za i przeciwko obu wersjom, ułatwiając w ten sposób indywidualna, suwerenną decyzję.

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na koszty takiej imprezy przy zaproszeniu orkiestry. W zależności od ilości członków orkiestry koszt może sięgać od czterech do nawet sześciu tysięcy złotych. Nie należy zapominać, że orkiestra wlicza się do listy gości, co dodatkowo zwiększą koszty organizacji wesela (im więcej osób w zespole, tym większe będą to koszty). Nie muszę chyba przypominać, że łódzkie zespoły weselne nie należą do najtańszych? Na weselach piją praktycznie wszyscy, co jak wiadomo może wpłynąć na jakość wydobywających się z estrady dźwięków.

W przypadku didżeja nawet po kilku głębszych kieliszkach jest on w stanie spokojnie prowadzić imprezę. Nie trzeba chyba wspominać, że jest on znacznie tańszy i nie meczy się tak szybko. To czy wesele zorganizowane na łódzkiej sali weselnej będzie należało do udanych, z całą pewnością zależy w dużym stopniu od muzyki, której będą słuchali goście weselni. Należy jednak przeanalizować czy zwiększony koszt poniesiony na zespół muzyczny przełoży się na jakość muzyki i wesela zarazem.

To prawda, że muzyka będzie na żywo, a instrumenty będą prawdziwe, jednakże nie jest to gwarantem udanej zabawy. Z całą pewnością byliście na weselu, gdzie orkiestra siedziała podczas grania, gdyż jej członkowie zaczynali odchylać się od pionu.

You must be logged in to post a comment.