Ajurweda sklep internetowy – Lubieeko.pl

Paź - 07 2018

Ajurweda sklep internetowy - Lubieeko.pl

Co to Ajurweda?

Ajurweda jest jedną z najstarszych udokumentowanych nauk leczniczych. Świadczą o tym zapisy w księgach wedyjskich, które są najstarszymi notacjami cywilizacji człowieczej. Od 1979 roku jest honorowana przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) jako idea zdrowia i rehabilitacji.

Czemu Ajurweda:

• wiedza, która liczy nieomalże 5000 lat

• interesująca i błyskotliwa nauka mówiąca jak zdrowo i szczęśliwie żyć

• może skorzystać z niej każdy

• holistyczna, globalna - patrzy na wszystkie poziomy człowieka

• daje obszerną świadomość, siebie, własnego ciała ludzkiego

• jak się ją przyjmie, ugości - zapewnia zdrowie i przyjemność

• zgodna z naturą

Właśnie dlatego także, coraz to częściej jest także definiowana „medycyną przyszłości”. Podyktowane jest to wschodzącym zamiłowaniem mieszkańców Zachodu, jacy wypatrują i praktykują coraz to częściej naturalne sposoby utrzymania dobrego samopoczucia i jego kuracji.

Kluczowym celem ajurwedy jest „utrzymać zdrowie zdrowych i uzdrawiać choroby chorych” Charaka Sutra Samhita.

To znaczy, że jej celem jest osiągnięcie zdrowia przez dążność do stanu równowagi i harmonii, ale nie przez złagodzenie objawów choroby, ale uwzględniając wszystkie aspekty życia - fizyczne, umysłowe i duchowe. Naturalnie w tym tkwi wspaniałość i czar Ajurwedy, że jest to całościowy, holistyczny system - sprawdź też ajurweda.

Ajurweda jest wobec tego mądrością w pełni poświęconą zdrowiu, która uczy jak na co dzień o nie zadbać na różnych gruntach, a też jest nauką mówiącą w jaki sposób zwalczać choroby, kiedy się pojawią i jak zapewnić sobie wewnętrzny rozwój. Ajurweda nie jest zagmatwana, ale w pewnych sytuacjach na początku może sprawić trudności, albowiem potrzebuje od praktykującego przejęcia odpowiedzialności za swój stan zdrowia.

Medycyna ajurwedyjska i zioła ajurwedyjskie są w zasadzie skoncentrowane na profilaktyce zdrowia. W przypadku chorób najogromniejszy efekt osiąga w początkowych fazach ich rozwoju. W przypadku zaawansowanych dokuczliwości znacznie bardziej łagodzi skutki uboczne i zmniejsza czas rekonwalescencji.

Stosuje ona prawdziwe sposoby leczenia. W największym stopniu atrakcyjne to ziołolecznictwo, rekomendowana herbata ajurwedyjska, zabiegi oczyszczające w tym masaże ajurwedyjskie, prawidłowo odpowiednia dieta, harmonijny sposób konsumowania posiłków, zmiana stylu życia, wypoczynek i rozluźnienie, medytacja, programy oczyszczania, treningi fizyczne, treningi oddechowe, pracę z emocjami, inne…

Zgodnie z Ajurwedą wszystko w przyrodzie składa się z pięciu elementów: powierzchni, powietrza, ognia, wody i ziemi. Po pewnym czasie te detale łączą się ze sobą, tworząc trzy fundamentalne przymiotniki, które w Ajurwedzie nazywamy „doshami”. Mamy następujące dosze jak: vata, pitta, kapha. Te trzy przymiotniki są wszędzie: w roślinach, w zwierzętach, a też w nas.

Każda dosza posiada własne reprezentatywne przymiotniki, dominujące detale, lokalizację w ciele, rolę, odniesienie do zmysłów, odniesienie do emocji, przyczyn które ją zaburzają, skłonności do chorób, sposoby ich balansowania.

W stanie zwyczajnym nasze dosze funkcjonują w równowadze, wiemy wtedy, że jesteśmy zdrowi i radośni. W stanie nienaturalnym dosze są niezrównoważone bądź też podwyższone, co jest nadrzędnym powodem powstawania chorób. Chcesz więcej? Przetestuj ajurweda sklep internetowy i rozpocznij zdrowo żyć! Zapraszamy na Lubieeko.pl

Lifting Twarzy Katowice

Wrz - 29 2018

Lifting Twarzy Katowice

Zabiegi odmładzające twarz z użyciem nici liftingujących z haczykami bądź nici PDO.

W klinikach czy gabinetach Medycyny Estetycznej możemy wykonać niechirurgiczny lifting twarzy. Najczęściej stosowanymi nićmi do liftingu twarzy są nici z haczykami. Nici PDO zakładamy zazwyczaj w większej ilości i ich celem jest podbudowanie szkieletu podskórnego na twarzy.

W Katowicach niechirurgiczny lifting twarzy jest wykonywany w wielu gabinetach i klinikach – ważne: należy pamiętać, że lifting powinien być wykonywany w sterylnych warunkach, aby zminimalizować maksymalnie ryzyko powikłań pozabiegowych.

Lifting Twarzy Katowice

Zabieg liftingu m.in. na terenie Katowic, ale także całego Śląska to podstawowy zabieg odmładzający twarz po 40 roku życia, jeżeli u danej osoby występują tzw. chomiki. Celem zabiegu jest poprawa owalu twarzy, uzyskanie tzw. trójkąta młodości twarzy. Przy opadniętych chomikach twarz wygląda na zmęczoną, nieatrakcyjną, wręcz odstraszającą. Zawsze stawiamy na najwyższą jakość świadczonych usług dlatego też wszystkie zabiegi medycyny estetycznej wykonujemy w gabinecie zabiegowym.

Niechirurgiczny lifting twarzy jest podstawowym zabiegiem poprawy owalu twarzy. Polega na implantacji podskórnie nitek, których zadaniem jest przesunięcie opadającej skóry na twarzy w pożądane miejsce. Zadaniem nitek PDO jest usztywnienie tego szkieletu. Sam zabieg jednymi czy drugimi nitkami jest zdecydowanie skuteczniejszy niż lifting twarzy przy użyciu HIFU. Efekty zabiegu przy użyciu nitek zauważalne są natychmiast, pełny efekt jest widoczny po kilkunastu dniach.

Lifting twarzy możemy stosować także u Mężczyzn, nie tylko u Kobiet. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w kwestii medycyny estetycznej u mężczyzn. Poza dr n. med. Agnieszką Ledniowską zabiegi u mężczyzn wykonuje dr Grzegorz Ledniowski. Skuteczność zabiegów przy użyciu nitek u mężczyzn jest tak samo skuteczny jak u kobiet.

Polidioksanon to biodegradowalna nić syntetyczna, niepowodująca reakcji alergicznych. Biodegradacja odbywa się w procesie hydrolizy i trwa zazwyczaj między 6 a 8 miesięcy. Chemicznie polidioksanon to syntetyczne włókno otrzymywane w procesie polimeryzacji z otwarciem pierścienia monomeru p-dioksanonu. W warunkach in vivo polidioksanon ulega powolnej hydrolizie, tworząc monomery kwasu 2-hydroksy-etoksyoctowego. Monomery ulegają dalszemu rozkładowi, w wyniku którego otrzymujemy wodę i dwutlenek węgla – związki obojętne dla organizmu i całkowicie resorbowalne przez skórę.

Niechirurgiczny lifting twarzy nićmi.

Niechirurgiczny lifting nićmi można stosować wielokrotnie, zazwyczaj w odstępach około 18 miesięcy, można stosować jako wręcz profilaktykę przed chirurgicznym, inwazyjnym liftingiem twarzy, czyli klasyczną operacją. U osób po czterdziestym roku życia zastosowanie nitek jest bardziej zauważalne od razu, ponieważ poza poprawą owalu twarzy wygładza też zmarszczki. W przypadku zmarszczek w postaci głębokich bruzd nici także są jak najbardziej skuteczne.

Nici umieszczone są na sterylnych igłach i wprowadzane są w głąb skóry za pomocą igły chirurgicznej lub najczęściej kaniuli. Technika ich aplikacji opiera się na wykorzystaniu naturalnych linii napięcia skóry. Nici Strong, Barb, nici 3D, 4D lub 6D to różne określenia nici posiadających haczyki, które rozłożone są gęsto dookoła niej w jednym, dwóch lub w wielu kierunkach. Dodatkowo nić jest dużo grubsza od tradycyjnej nici PDO. Zadaniem haczyków jest uniesienie obwisłej skóry. Nici z haczykami stosuje się zazwyczaj do poprawy wyglądu owalu twarzy, kształtu żuchwy, zniwelowania zmarszczek na czole i skorygowania linii brwi.

Należy jednak brać wszystkie ewentualności pod uwagę i zachować wszelkie środki ostrożności.

Welding Passion – usługi spawalnicze i ślusarskie Katowice, Śląsk

Maj - 04 2017

Welding Passion - usługi spawalnicze i ślusarskie Katowice, Śląsk

Nasza firma dostarcza usługi spawalnicze, w tym spawanie żeliwa, spawanie aluminium oraz inne usługi. Zapraszamy klientów z Katowic i całego śląska. Oferta pogotowia spawalniczego w Katowicach skierowana jest do małych i dużych firm oraz osób prywatnych. Usługi spawalnicze możemy wykonywać również u Klienta, ponieważ jesteśmy firmą w pełni mobilną. Spawanie (w tym także żeliwa i aluminium) to nasza pasja . Oferujemy również bieżące naprawy urządzeń, maszyn, konstrukcji i itp. Realizujemy gotowe projekty (balustrady, barierki, poręcze, bramy), a także robimy własne na życzenie Klienta. Całą ofertę pogotowia spawalniczego ze śląska można sprawdzić pod adresem http://www.spawanie-katowice.pl/

Salon fryzjerski Katowice

Gru - 06 2016

Salon fryzjerski Katowice

Zakład fryzjerski Trendy Hair Fashion Katowice kompleksowo zadba o Twoje włosy. W naszej ofercie m.in.: strzyżenie męskie, strzyżenie pań, strzyżenie dzieci, strzyżenie brody oraz wyrównanie grzywki. W naszej ofercie także modelowanie i farbowanie włosów kobiet i męskie. Przywracamy blask włosom z szybkim efektem.

Czesanie fantazyjne lub kok na szczególna okazję? A może prostowanie włosów?

Masz wątpliwości? Zadzwoń +48 32 348 84 23 lub +48 32 726 53 46

Zapraszamy do salonu w Katowicach, ul. Kochanowskiego.

W godzinach:

Poniedziałek - Piątek: 8.00 - 20.00

Sobota: 8.00 - 16.00

Dobra kosmetyczka Katowice – BlissKatowice.pl

Paź - 20 2016

Dobra kosmetyczka Katowice - BlissKatowice.pl

Profesjonalny salon kosmetyczny Instytut Urody Bliss Katowice zaprasza na zabiegi pielęgnacyjne, kosmetyczne lub odprężające.

W naszej ofercie:

zabiegi na twarz

Pielęgnacja ciała

Pielęgnacja dłoni i stóp

Podologia

Przekłuwanie uszu

CRYOLAB

Hirudoterapia

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom salon kosmetyczny BLISS Katowice przygotował specjalne karnety na zabiegi.

Szukasz prezentu dla bliskiej twemu sercu osoby? Przygotowaliśmy wyjątkowy upominek, jaki możesz wręczyć - BON PREZENTOWY.

Od Ciebie zależy jego wysokość.

Okazany w Salonie kosmetycznym Bliss uprawnia jego posiadacza do bezpłatnej, indywidualnie dobranego zabiegu o określonej na nim wartości. BON UPOMIKOWOWY może być także wyrazem uznania dla osiągnięć Twojego partnera firmowego lub pracownika.

BON UPOMIKOWOWY kupisz na miejscu w Salonie kosmetycznym Bliss!

Obiekt Plus – całodobowy parking strzeżony

Sie - 24 2016

Obiekt Plus – całodobowy parking strzeżony

Jeśli wypatrujesz parkingu w Katowicach, który jest całodobowy i nadzorowany, Obiekt Plus to najlepszy możliwy wybór !

Obiekt Plus to parking nadzorowany - całodobowy w ścisłym centrum Katowic, tuż obok dworca PKS.

W najbliższym otoczeniu strzeżonego parkingu znajduje się również dworzec PKP wraz z Galerią Katowicką (500m). Parking nadzorowany całodobowy rozpoczął działalność w 2000 r. na bazie mnóstwa doświadczeń w kierowaniu placami parkingowymi zlokalizowanymi na terenie miasta Katowice. Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo, dlatego też oferujemy ogrodzony parking z nocnym oświetleniem, całodobową ochroną. Przez ostatnie lata infrastruktura obiektu była ulepszana oraz rozbudowywana o kolejne obiekty przede wszystkim zaplecze sanitarne oraz wyodrębnione miejsce postojowe przeznaczone dla autokarów turystycznych i grup wycieczkowych.

Parking jest idealny dla podróżnych korzystających z dworca PKS w Katowicach przez całodobowy dostęp, turystów odwiedzających miasto, szukających parkingu strzeżonego w Katowicach oraz dla ludzi którzy pracują w centrum miasta.

Leasing Katowice

Sie - 02 2016

Leasing Katowice

Jeżeli prowadzisz firmę, bez cienia wątpliwości musisz zainteresować się leasingiem. No co jak co, lecz leasing to obecnie druga najbardziej popularna forma finansowania inwestycji w naszym kraju. Należy przyznać, iż leasing ma bardzo dużo atutów, byłoby bardzo dobrze gdyby więcej właścicieli firm zauważyło, że leasing pojazdu, urządzeń, nieruchomości albo sprzętu IT to prawdziwy strzał w dziesiątkę. Szczególnie wielce wskazany jest w tej chwili kontakt z Premium Leasing. Chodzi w tej chwili o Leasing Katowice - tzn. biuro firmy znajduje się w Katowicach, na obszarze województwa śląskiego. Możemy zaoferować korzystne warunki leasingowe, można mieć pewność, iż Premium Leasing to wieloletnie doświadczenie, fachowe podejście, oprócz tego gwarantujemy pełne bezpieczeństwo oraz brak jakiegokolwiek wprowadzenia w błąd. Bardzo dobrze orientujemy się, iż leasingobiorcy to ludzie, którzy nie zaakceptują braku profesjonalizmu. Oczywiście współpracujemy wyłącznie z instytucjami godnymi zaufania, które są ogólnie znane z faktu, iż najzwyczajniej ich oferta jest bardzo atrakcyjna. I poza tym leasing Premium to w naszej firmie całkowity komfort, zero jakiegokolwiek stresu. Jesteśmy dobrze znani w Katowicach i okolicach z tego, że jeżeli któryś przedsiębiorca zwraca się do nas, w każdym przypadku dostaje tę ofertę, która bez najmniejszego cienia wątpliwości jest godna zainteresowania. W żadnym razie nie wprowadzamy swoich klientów w błąd, o to nigdy nie trzeba się obawiać. Na dużą uwagę zasługuje również fakt, że z chęcią ludzie dla nas pracujący odpowiadają na wszelkie pytania dotyczące leasingu. Więcej odnośnie leasingu oraz naszej działalności znaleźć można pod adresem www.leasing-premium.com - bardzo serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami każdego przedsiębiorcę z Katowic oraz okolic. Z wielką chęcią przygotujemy Państwu ciekawą ofertę.

Kursy trenera personalnego Kraków i Katowice

Maj - 28 2016

Kursy trenera personalnego Kraków i Katowice

Czy chciałbyś skorzystać z możliwości otrzymania słów motywacji, a być może również cennej porady wykwalifikowanych osób którym udało się odnieść sukcesy jakie już niedługo stanie się Twoim współudziałem.

Najistotniejszą ideą treningu personalnego jest zidentyfikowanie celów i potrzeb każdej osoby. Ćwicząc w Bodyshaping Academy nie jesteś klientem trenującym według szablonowych schematów, stajesz się integralną częścią naszej społeczności, w której każdy ma kontakt z innymi osobami. Nasza akademia to przede wszystkim działanie według najnowszych trendów oraz procedur treningowych wraz z wykorzystaniem najróżnorodniejszych możliwości.

Nasze szkolenia prowadzimy w Katowicach i Krakowie.

Bodyshaping Acacdemy to inspiracja, aktywność i pożądany WYNIK!

Sprawdź także:

Kosmetyczka Katowice - manicure, pedicure, paznokcie

Dermatolog dziecięcy Katowice

Maj - 16 2016

Dermatolog dziecięcy Katowice

Nasi mali bliscy ze względu na swoją drobność i podatność na choroby bardzo często zapadają na choroby skóry, w tym zakaźne choroby takie jak mięczak zakaźny u dzieci, bielactwo u dzieci, świerzb, liszajec, grzybice skóry i inne, a także takie choroby jak naczyniaki czy atopowe zapalenie skóry.

Dlatego też zdecydowanie zachęcamy do oferty profesjonalnego gabinetu dermatologicznego dr n. med. Aleksandry Szczepanek-Grettka w Katowicach. W profesjonalnym gabinecie można otrzymać skuteczną konsultację w zakresie leczenia licznych chorób skóry. W szczególności dermatologi dziecięcej. Ponadto można zrobić liczne badania i zabiegi w zakresie m.in. kriochirurgii, dermatochirurgii i innych.

Dr n. med. Aleksandry Szczepanek-Grettka - Lekarz dermatolog dziecięcy Katowice zaprasza na konsultację.

Glikol i jego zastosowania

Maj - 02 2016

Glikol i jego zastosowania

Jeden ze składników, będących niezastąpionym przy produkcji kosmetyków. Ale czy tylko w branży kosmetycznej glikol jest tak chętnie i powszechnie wykorzystywany? Postaramy się nieco przybliżyć wam wykorzystanie tej substancji, wskazując na takie obszary, których być może nigdy byście się nie spodziewali. Glikol to substancja, która nie posiada ani zapachu, ani smaku. Występuje w formie płynnej i ma konsystencję oleistą. Glikol sam w sobie jest bardzo higroskopijny. A to oznacza że bardzo dobrze wchłania wodę. Może więc być nośnikiem dla różnego rodzaju substancji smakowych i zapachowych, nie wpływając w żaden sposób na ich właściwości oraz walory. Kosmetyki, takie jak kremy czy żele nawilżające lub dezodoranty w sztyfcie, bardzo często wykorzystują glikol, jako podstawowy element składników. Dzięki niemu, produkty te posiadają odpowiednią konsystencję, są łatwe w używaniu i dobrze się rozprowadzają.

Jednak nie tylko branża kosmetyczna przekonała się do tego, że warto stosować glikol w swoich produktach. Kolejną grupą produktów, w których bez trudu odnajdujemy glikol są e-papierosy. A właściwie nie tyle one same, jako urządzenia fizyczne, co olejki, zwane również liquidami. To w nich wykorzystywany jest glikol, stanowiący bazę dla całej kompozycji zapachowej i aromatycznej, uzyskanej poprzez mieszanie w różnych proporcjach olejków. Glicol ma im zapewnić stabilność oraz jednorodną konsystencję, bez względu na to, jaki ciężar własny one posiadają.

W warunkach domowych, glikol również może być nam bardzo pomocny. Szczególnie wtedy, jeśli zajmujesz się samodzielnym wytarzaniem kosmetyków. W takich przypadkach, z pewnością chciałbyś wiedzieć, gdzie można się zaopatrywać w glikol, aby otrzymywać go w dobrych cenach i szybkich terminach dostaw. Okazuje się że znalezienie go w sprzedaży nie jest trudne. Jako substancja bezpieczna, nie ma żadnych ograniczeń dotyczących jej sprzedaży. I tak, można się w nią zaopatrzyć przez wszystkim w różnego rodzaju hurtowniach kosmetycznych, a także sklepach z produktami organicznymi oraz składnikami do wyrobu własnych kosmetyków. W jakiej postaci jest sprzedawany glikol? Najczęściej możemy go zakupić w praktycznych, plastikowych opakowaniach ze szczelnym zamknięciem. To bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala na użycie dokładnie takiej ilości glikolu, która będzie nam potrzebna, bez obaw o to, że reszta zakupionego produktu może się przeterminować lub stracić swoje właściwości. Glikol nie jest również drogą rzeczą w zakupie. Opakowanie wielkości 500 ml można zakupić już w cenie kilkudziesięciu złotych. Należy przy tym pamiętać, że objętość glikolu w stosunku do wszystkich pozostałych składników, tworzących nasze kosmetyki nie musi być duża. Wystarczy dosłownie niewielka ilość glikolu, aby uzyskać oczekiwane rezultaty. Oznacza to, że jego użycie jest bardzo wydajne, a jednostkowy koszt zastosowania glikolu naprawdę znikomy. Ważna uwaga – kiedy kupujesz glikol, musisz pamiętać o tym, aby wybrać jego odpowiedni rodzaj. Spośród wielu dostępnych w sprzedaży rodzajów, ten,

1 2 3 7