Balustrady jako świetny sposób na podniesienie estetyki naszych schodów

Sie - 16 2012 | By mont

Decyzja o wybudowaniu własnego domu to czas dopracowania wszystkich detali. Jeśli tworzymy coś od podstaw, to chcemy przecież, aby pod każdym względem spełniało nasze marzenia, wyobrażenia i potrzeby dotyczące komfortu.

Dlatego też, kiedy stajemy przed wyborem takich elementów, jak balustrady lub schody w głowie pojawia się mętlik. Rozmaite kształty, materiały, z jakich są wykonane a także style, w jakich są utrzymane sprawiają, że ciężko dokonać jednoznacznego wyboru. Balustrady to przecież nie tylko towarzyszki schodów, to także elementy balkonów czy tarasów, elementy, które nie tylko mają dbać o nasze bezpieczeństwo, ale takżeestetykę naszego mieszkania. I dlatego coraz częściej wybieranymi stają się balustrady ze stali nierdzewnej.

Ich dwie podstawowe zalety to właśnie estetyka i praktyczność. Ktoś mógłby powiedzieć, że balustrady ze stali nierdzewnej nie mogą być eleganckie, bo sam materiał taki nie jest. Ale mówi cos takiego, strasznie się pomyli. Producenci, którzy poświęcają swoje życie temu, aby wytwarzać balustrady, doskonale wiedzą, że stal jest niezwykle wdzięcznym materiałem. Nie tylko bardzo dobrze pracuje i prezentuje się z innymi materiałami, takimi jak drzewo czy szkło, ale sama także potrafi zaprzeć dech w piersiach. Balustrady ze stali nierdzewnej bardzo często pokrywane są polerem lub satyną, które nadają niepowtarzalnego stylu i smaku.

Jeśli natomiast chodzi o praktyczność, to należy podkreślić, że balustrady ze stali nierdzewnej są najbardziej wytrzymałe. Stal nierdzewna jest bowiem materiałem, który swoją odpornością na działanie czynników atmosferycznych jest o wiele lepsza od stali bądź szkła. Wbrew pozorom, stal ta (zresztą jak sama nazwa wskazuje) jest wybitnie odporna na korozję a deszcz, śnieg czy niska temperatura nie pozostawiają na niej znaczących śladów. Musimy przecież pamiętać, że balustrady występują nie tylko wewnątrz pomieszczeń, ale także na zewnątrz. Poza czynnikami atmosferycznymi występują także inne, które mają duży wpływ na prezencję balustrady. Są to oczywiście czynniki mechaniczne, czyli mówiąc najprościej – uderzenia i zadrapania.

I tutaj po raz kolejny balustrady ze stali nierdzewnej pozostają bezkonkurencyjne podobnie jak w kwestii łatwości konserwacji i czyszczenia. Balustrady ze stali nierdzewnej czyści się bowiem wyjątkowo łatwo. Do ich oczyszczenia potrzebujemy właściwie tylko wilgotnej szmatki i delikatnego środka czyszczącego.

You must be logged in to post a comment.