Ajurweda sklep internetowy – Lubieeko.pl

Paź - 07 2018 | By mont

Ajurweda sklep internetowy - Lubieeko.pl

Co to Ajurweda?

Ajurweda jest jedną z najstarszych udokumentowanych nauk leczniczych. Świadczą o tym zapisy w księgach wedyjskich, które są najstarszymi notacjami cywilizacji człowieczej. Od 1979 roku jest honorowana przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) jako idea zdrowia i rehabilitacji.

Czemu Ajurweda:

• wiedza, która liczy nieomalże 5000 lat

• interesująca i błyskotliwa nauka mówiąca jak zdrowo i szczęśliwie żyć

• może skorzystać z niej każdy

• holistyczna, globalna – patrzy na wszystkie poziomy człowieka

• daje obszerną świadomość, siebie, własnego ciała ludzkiego

• jak się ją przyjmie, ugości – zapewnia zdrowie i przyjemność

• zgodna z naturą

Właśnie dlatego także, coraz to częściej jest także definiowana „medycyną przyszłości”. Podyktowane jest to wschodzącym zamiłowaniem mieszkańców Zachodu, jacy wypatrują i praktykują coraz to częściej naturalne sposoby utrzymania dobrego samopoczucia i jego kuracji.

Kluczowym celem ajurwedy jest „utrzymać zdrowie zdrowych i uzdrawiać choroby chorych” Charaka Sutra Samhita.

To znaczy, że jej celem jest osiągnięcie zdrowia przez dążność do stanu równowagi i harmonii, ale nie przez złagodzenie objawów choroby, ale uwzględniając wszystkie aspekty życia – fizyczne, umysłowe i duchowe. Naturalnie w tym tkwi wspaniałość i czar Ajurwedy, że jest to całościowy, holistyczny system – sprawdź też ajurweda.

Ajurweda jest wobec tego mądrością w pełni poświęconą zdrowiu, która uczy jak na co dzień o nie zadbać na różnych gruntach, a też jest nauką mówiącą w jaki sposób zwalczać choroby, kiedy się pojawią i jak zapewnić sobie wewnętrzny rozwój. Ajurweda nie jest zagmatwana, ale w pewnych sytuacjach na początku może sprawić trudności, albowiem potrzebuje od praktykującego przejęcia odpowiedzialności za swój stan zdrowia.

Medycyna ajurwedyjska i zioła ajurwedyjskie są w zasadzie skoncentrowane na profilaktyce zdrowia. W przypadku chorób najogromniejszy efekt osiąga w początkowych fazach ich rozwoju. W przypadku zaawansowanych dokuczliwości znacznie bardziej łagodzi skutki uboczne i zmniejsza czas rekonwalescencji.

Stosuje ona prawdziwe sposoby leczenia. W największym stopniu atrakcyjne to ziołolecznictwo, rekomendowana herbata ajurwedyjska, zabiegi oczyszczające w tym masaże ajurwedyjskie, prawidłowo odpowiednia dieta, harmonijny sposób konsumowania posiłków, zmiana stylu życia, wypoczynek i rozluźnienie, medytacja, programy oczyszczania, treningi fizyczne, treningi oddechowe, pracę z emocjami, inne…

Zgodnie z Ajurwedą wszystko w przyrodzie składa się z pięciu elementów: powierzchni, powietrza, ognia, wody i ziemi. Po pewnym czasie te detale łączą się ze sobą, tworząc trzy fundamentalne przymiotniki, które w Ajurwedzie nazywamy „doshami”. Mamy następujące dosze jak: vata, pitta, kapha. Te trzy przymiotniki są wszędzie: w roślinach, w zwierzętach, a też w nas.

Każda dosza posiada własne reprezentatywne przymiotniki, dominujące detale, lokalizację w ciele, rolę, odniesienie do zmysłów, odniesienie do emocji, przyczyn które ją zaburzają, skłonności do chorób, sposoby ich balansowania.

W stanie zwyczajnym nasze dosze funkcjonują w równowadze, wiemy wtedy, że jesteśmy zdrowi i radośni. W stanie nienaturalnym dosze są niezrównoważone bądź też podwyższone, co jest nadrzędnym powodem powstawania chorób. Chcesz więcej? Przetestuj ajurweda sklep internetowy i rozpocznij zdrowo żyć! Zapraszamy na Lubieeko.pl


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 2 (ostatnio: 28.05.2019 12:01:33)

Podlinkuj wpis:

You must be logged in to post a comment.