ABC rolnictwa – stół do rzepaku, kosa boczna, miernik strat ziarna

Lip - 10 2012 | By mont

Firma ABC rolnictwa oferuje sprzedaż renomowanych maszyn dla rolnictwa. Oferujemy najwyższej klasy przystawki do kombajnów oraz inny osprzęt.Współpracujemy wprost z producentami polskimi i zagranicznymi, dzięki czemu nasze ceny są szczególnie konkurencyjne. Oprócz dostawy przystawek gwarantujemy także najwyższej jakości serwis posprzedażowy.

Przystawka do rzepaku, gorczycy, kopru i innych roślin nasiennych. Stół stanowi niezbędne uzupełnienie kombajnu, pozwala bowiem na znaczną redukcję strat, związanych ze zbiorem roślin nasiennych. Umożliwia dokonywanie zbioru w optymalnym czasie, chronić przed stratą obsypujących się nasion. Oszczędnoci podczas zbiorów sięgają rzędu ok. 350kg/ha, minimalizują się koszty, związane z eksploatacją sprzętu i nakładem pracy.

Przystawka do rzepaku do kombajnów BIZON Z056 / Z058 Stół do rzepaku, gorczycy, kopru i innych roślin nasiennych, dedykowana jest do kombajnu zbożowego marki BIZON Z056 / Z058.Stół mocowana jest do hedera kombajnu. Odpowiednia konstrukcja gwarantuje, że zbierany materiał nie będzie się zsuwał z płaszczyzny przystawki nawet przy zjeżdżaniu z pochyłości. Mechaniczne kosy boczne gwarantują równe przycinanie łanu, a ich położenie i kąt nachylenia gwarantują doskonałą współpracę z przystawką. Możliwe jest stosowanie pojedynczej kosy bocznej, jednak rekomendujemy użycie dwóch kos bocznych. Zastosowanie dwóch kos bocznych zapewnia elastyczne operowanie kombajnem oraz precyzyjny zbiór nasion nawet na terenach o sporych nachyleniach oraz w przypadku występowania takich przeszkód, jak np. słupy elektryczne. Kosy napędzane są od podajnika ślimakowego kombajnu.

Przystawka do rzepaku do kombajnów HAGO Stół do rzepaku, gorczycy, kopru i innych roµlin nasiennych, produkowana jest do wszystkich typów kombajnów zachodnich marek, m.in. CLAAS, JOHN DEERE, NEW HOLLAND, CASE, FENDT, MASSEY FERGUSON, LAVERDA i innych.Stół mocowana jest do hedera kombajnu. Szerokość stołu oraz mechanizmy napędzające kosy wykonywane są każdorazowo do danego modelu kombajnu. Kosy boczne gwarantują równe przycinanie łanu, a ich położenie i kąt nachylenia gwarantują doskonałą współpracę z przystawką.Dzięki zastosowaniu dwóch kos bocznych możliwe jest precyzyjne zbieranie nasion nawet na terenach o sporych nachyleniach oraz w przypadku występowania takich przeszkód, jak np. słupy elektryczne.Rekomendujemy zastosowanie następujących typów kos bocznych:

  • Kosy boczne ZIEGLER elektryczne (prawa, lewa, 12V/24V)
  • kosy boczne PROCUT elektryczne (prawa, lewa, 12V/24V)

Kosy boczne elektryczna ZIEGLER są bardzo istotnym dodatkiem do stołu do rzepaku, gorczycy, kopru i innych roślin nasiennych. Kosę montuje się po jednej lub (rekomendowane rozwiązanie) po obu stronach stołu w celu osiągnięcia równego przycięcia góry łanu w trakcie koszenia.Napęd daje silnik elektryczny Bosch, zasilany napięciem 12 V lub 24 V. Ruch przekazuje pasek zębaty o specjalnym profilu, idealnie przystosowany do przenoszenia wysokich momentów obrotowych. Podwójne, hartowane ostrza zapewniają perfekcyjne koszenie, a szybkość i dokładność cięcia minimalizuje ilość strat. Noże tnące umiejscowione są centralnie. Dwuczęściowa osłona wału zapewnia możliwość przełożenia mechanizmu tnącego na dowolną stronę, bez konieczności zastosowania dodatkowych części. Zredukowana liczba obrotów silnika zapewnia ruch ostrzy w sokonale dobranym tempie. Specjalne osłony zabezpieczają ostrza podczas postoju kosy.W komplecie są dostarczane: włącznik/wyłącznik, przekaźnik i bezpiecznik.

You must be logged in to post a comment.